close
تبلیغات در اینترنت

تاریخچه

سایر


موضوعات
مطالب پربازدید
جدید ترین مطالب
آرشیو
درباره ما
    ضد شیطان
    این سایت جهت افزایش اطلاعات دینی و فراگیری نماد ها و علامات فراماسونری و توضیحاتی از این قبیل می باشد. این وب از شما دوست عزیز در خواست دارد تا با اسال نظرات یا لینک های خود این مطالب را گسترده تر نمایید. باتشکر. afmb-33
لینک دوستان
پیغام مدیر سایت

جهت استفاده بهتر از مطالب سايت حتما فايل فونت هاي سايت را باحجم 244kb دانلود نموده و سپس مجدداً راه اندازي كنيد.


مديريت سايت برادران ضد فراماسونري


نظر از جمله عوامل مهم در اين سايت مي باشد.شما مي توانيد با نظراتتان ما را در جهت حفظ بيشتر و ارتقاء سايت ياري نمايد.
انجمن

برای ورود به  انجمن وبلاگ برادران ضد فراماسونري بر روی بنر زیر کلیک کنید.

اميد وارم لحظات خوبي را داشته باشيد.  

ورود به انجمن

11 قانون شيطان پرستي

لاوِی در بیان اعتقادات خود که می توان به جرأت گفت، آن را از نظریات افرادی مانند نیچه گرفته است، می گوید:
رسماً اعلام مي كنم كه ما به مقصد نمي رسيم. شيطان پرست باید بداند، جاده اي كه در آن قرار دارد پر از خط كشي هاي در هم و بر هم است. و او باید در يافتن راه خروج تا سر حد جنون و ديوانگي پيش برود و سر انجام مطمئن شود راه بازگشتي وجود نداردو بايد با ما تا آخر مرگ بماند.


موضوع: تاریخچه, انواع شیطان پرستی, انجیل شیطانی, کلیسای شیطانی, 11قانون شیطان پرستی,
تعداد بازديد : 165 | تاریخ:شنبه 13 خرداد 1391 ساعت: 18:34 | نویسنده: | نظرات()

ج : شيطان پرستي گوتيك   Gothic Satanism

این فرقه از شیطان پرستان، به دوران تفتیش عقاید مذهبی از طرف کلیسا مربوط می‌شوند. این نوع شیطان پرستان معمولاً متهم هستند به اعمالی از قبیل "خوردن نوزادان"، " بزکشی "، "قربانی کردن دختران باکره" و "نفرت از مسیحیان" هستند. این طرز فکر در کتاب "مالیوس مالیفیکاروم" دسته بندی شده است. (کتابی که در دوران تفتیش عقاید توسط کلیسا (۱۴۹۰م) تالیف شد و در واقع هرگز به طور رسمی مورد استفاده قرار نگرفت) کتاب حاوی مطالب خرافی از جن گیری و جادوگری و مطالبی از این دست است. ترجمه لغوی نام کتاب پتک جادوگران است..
شیطان پرستی نزدیکی زیادی به جادوگری دارد و دنیای آن پر از افسانه های گوناگون، شیاطین متعدد و افراد مختلف خصوصا جادوگران در ارتباط با آنهاست. در دنیای امروز هم کشورهای مختلفی دارای کلیسای شیطان هستند مانند کشورهای امریکا، انگلیس و آلمان و همچنین چین و بر خلاف ادعای شیطان پرستان جدید که بر اساس متون انجیل شیطانی بر عدم کودک آزاری و آزار حیوانات پافشاری می کنند اما وحشتناک ترین اعمال توسط آنها تنها برای مقابله با دستورات الهی انجام می شود.


موضوع: تاریخچه, تعریف, انواع شیطان پرستی, 11قانون شیطان پرستی, شیطان پرستی گوتیک,
تعداد بازديد : 158 | تاریخ:شنبه 13 خرداد 1391 ساعت: 18:34 | نویسنده: | نظرات()

انواع شيطان پرستي

شیطان پرستی به جای اطاعت از قوانین خدایی یا قوانین طبیعی و اخلاقی، عموماً بر پیشرفت فیزیکی خود با راهنمایی‌های موجودی مافوق یا قوانینی فرستاده شده تمرکز دارد. به همین دلیل بسیاری از شیطان پرستان معاصر از باورها و گرایش‌های ادیان گذشته اجتناب می‌کنند و بیشتر گرایش‌های خودپرستانه دارند. به گونه‌ای که خود را در مرکز هستی و قوانین طبیعی می‌بینند و بیشتر شبیه به مکاتبی چون ماده‌گرایی و یا خودمحوری و جادومحوری هستند. به هر حال بعضی شیطان پرستان به طور داوطلبانه بعضی از قوانین اخلاقی را انتخاب مي‌کنند. قوانين شيطان پرستي فرقه‌هاي شيطاني با يكديگر متفاوت است ولي تمام آنها حول دو محور سكس و خشونت عمده ابزار شيطاني، دور مي‌زند و بسته به سطح فكري آنها نيز دارد.

طبقه طرفداران فرقه­ها با يكديگر متفاوت است به عنوان مثال طرفداران شيطان پرستي فلسفي كه عمدتاً طبقات تحصيل كرده بريده از دين (عمدتاً مسيحيت) هستند.موضوع: تاریخچه, شیطان پرستی, مبدا شیطان پرستی, شیطان گرایی بدوی, شیطان گرایی در قرون وسطا, شیطان گرایی مدرن, تاریخچه پیدایش فراماسونری در جهان, تعریف, شیطان پرستی, شیطان در قالب تمدن ها و ملتها, معانی شیطان, شیطان پرستی به چه معناست, شیطان پرستی قدیمی, شیطان پرستی جدید, فراماسونری, انواع شیطان پرستی,
تعداد بازديد : 111 | تاریخ:جمعه 12 خرداد 1391 ساعت: 17:34 | نویسنده: | نظرات()

فراماسونري

 

فراماسونری یا فراموشخانه واژه فراماسونری از freestone mason گرفته شده. freestone mason در انگلیسی به معنی بنّای آزاد می‌دانند. کسی که عضو فراماسونری است فراماسون یا ماسون نامیده می‌شود، و ساختمانی که مرکز فعالیت ماسون‌هاست لژ نامیده می‌شود. اصطلاح ماسون (بنا) در ابتدا نام مستعار سندیکای بناهای بانی معماری کلیسا‌ها در اروپا را با خود داشت و پس از انقلاب کبیر فرانسه همانند سندیکاهای دیگر کارگری پیشوندfree  را بر ابتدای نام ماسون اضافه کردند و چنین شد که نام فری میسن نام سندیکای بناهای آزاد فرانسه بعد از انقلاب کبیر نام گرفت. ولی بعدها سهام این سندیکا به عده‌ای فروخته شد و اعضای این سندیکا تغئیر کردند و تشکیلاتی شکل گرفت باعنوان فری ماسونری (free masonery) فراماسونری، یک تشکیلات مخفی است که در سطحی جهانی‏ و با عمق و دامنه بسیار وسیعی در بسیاری مسائل سیاسی و اقتصادی‏ و فرهنگی دخالت و اعمال نظر می‏نماید و در بسیاری از رویدادهای‏ عمده تاریخ نقش مؤثری داشته و دارد. 

به ادامه مطالب هم سری بزنید..............


موضوع: تاریخچه, شیطان پرستی, مبدا شیطان پرستی, شیطان گرایی بدوی, شیطان گرایی در قرون وسطا, شیطان گرایی مدرن, تاریخچه پیدایش فراماسونری در جهان, تعریف, شیطان پرستی, شیطان در قالب تمدن ها و ملتها, معانی شیطان, شیطان پرستی به چه معناست, شیطان پرستی قدیمی, شیطان پرستی جدید, فراماسونری,
تعداد بازديد : 214 | تاریخ:جمعه 12 خرداد 1391 ساعت: 17:27 | نویسنده: | نظرات()

شیطان پرستی جدید

شیطان پرستی جدید در انگلستان به وجود آمد و البته زیاد نیز تعجب برانگیز نیست زیرا انگلیس یکی از کشورهایی است که جادوگرانی بسیاری را داشته است و البته وجود اهالی باستانی آسیای میانی و خاورمیانه و همچنین اهالی یونان باستان در انگلیس ثابت شده است زیرا از اکتشافات به دست آمده در برخی محل های برگزاری مراسم شیطان پرستی و جادوگری در انگلیس نظیر محل استون هنج آثاری از تمدن ایران و یونان پیدا شده است و همچنین در کتب شیطان پرستی و جادوگری کلمات عبری، یونانی و فارسی ( البته هیچکدام نه به صورت کنونی ) وجود دارد. شیطان پرستی جدید بر خلاف شیطان پرستی قدیمی اعتقادی به وجود شیطان خارجی ندارد بلکه شیطان پرستی جدید شیطان را در طبیعت و در وجود هر انسانی می‌داند و این باطن هر کسی است که شیطان در آن وجود دارد و مراسم شیطان پرستی جدید مراسمی است برای دعوت از شیطان باطنی و حس اهریمنی درونی است که با اعمال جنسی آرام و ارضا می‌شود.

آنها جسم پرست هستند و اعتقاد دارند هر آنچه که وجود دارد مدیون آلت تناسلی آدمیست و دیگر اینکه انسان باید کاملترین لذت جسمانی و جنسی را در این دنیا ببرد. آنها معتقدند به زندگی پس از مرگ و آن اینکه بعد از مرگ روح کسانی که در دنیا لذت جسمانی لازم را نبرده اند به این دنیا برمی‌گردد و لذت جنسی خود را کامل می‌کند. در مراسم شیطان پرستی جدید مخلوطی از اسپرم به همراه ادرار به عنوان آب مقدس بر روی حاضرین پاشیده می‌شود ( همانند آب مقدس در مراسم عشای ربانی مسیحیت ) و البته در شیطان پرستی جدید اعتقادی به قربانی کردن انسان و حتی حیوان وجود ندارد.
موضوع: تاریخچه, شیطان پرستی, مبدا شیطان پرستی, شیطان گرایی بدوی, شیطان گرایی در قرون وسطا, شیطان گرایی مدرن, تاریخچه پیدایش فراماسونری در جهان, تعریف, شیطان پرستی, شیطان در قالب تمدن ها و ملتها, معانی شیطان, شیطان پرستی به چه معناست, شیطان پرستی قدیمی, شیطان پرستی جدید,
تعداد بازديد : 125 | تاریخ:جمعه 12 خرداد 1391 ساعت: 17:22 | نویسنده: | نظرات()
شیطان پرستی قدیمی

شیطان پرستی قدیمی

شیطان پرستی قدیمی شیطان پرستی ای است که به قرون وسطا برمی‌گردد،؛ با اینکه همانطور که در تاریخچه شیطان پرستی ذکر گردید شیطان پرستی به قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد اما اصولا شیطان پرستی قدیمی را مربوط به قرون وسطا می‌دانند. موضوعی که امروزه درباره شیطان پرستی قدیمی وجود دارد و در برخی کتابها دیده می‌شود به این مطلب برمی‌گردد که اصولا شیطان را کلیسا به وجود آورد تا تمام بدیها و پلیدیها را به آن نسبت دهد تا به نوعی هم خدمتی به بشریت کرده باشد و گناهان را از خود دور کند و جادوگران را نیز که در قرون وسطا از قدرت زیادی برخوردار بودند با عنوان جادوگران سیاه به عنوان پیروان شیطان معرفی کند تا هم گناهان را دفع کند و هم قدرت جادوگران را کم کند. البته این یک نظریه ای است که آنچنان که باید و شاید نمی‌تواند قدرت داشته باشد و انسان را حداقل از لحاظ فکری ارضا کند. زیرا قبل از مسیحیت و در زمانهای حضرت ابراهیم و حضرت موسی و حتی بسیار قبل از آنها شیطان پرستی وجود داشته و چیزی به عنوان شیطان مسلما وجود دارد زیرا اگر وجود نداشت هیچگاه آدم و حوا به زمین سقوط نمی‌کردند! پس نظریه فوق را می‌توان نظریه ای مغرضانه نسبت به مسیحیت و کلیسا خواند.


موضوع: تاریخچه, تعریف, شیطان پرستی, شیطان در قالب تمدن ها و ملتها, معانی شیطان, شیطان پرستی به چه معناست, شیطان پرستی قدیمی,
تعداد بازديد : 125 | تاریخ:جمعه 12 خرداد 1391 ساعت: 17:21 | نویسنده: | نظرات()

شيطـان‌پرستی به چه معناست؟

به عقیده ی شیطان پرستان ، شيطان پرستی به معنی پرستش شيطان به عنوان قدرتی فوق العاده قوی و بسيار قويتر و موثرتر از نيروهای خوب دنيوی همچون خدا است! در شيطان پرستی شيطان به عنوان نماد قدرت و حاکميت بر روی زمين، قدرتی به عنوان برترين قدرت دو جهان مورد توجه و پرستش قرار دارد و اين دنيايی را که به عنوان دوزخ برشمرده مي‌شود را قانونمند می‌کند.

در شيطان پرستی، غير از استفاده از شيطان به عنوان قدرت تاريکی و قدرت مطلق از نيروها و اجنه و روح های پليد و شيطانی ، برای رسيدن به اهداف سیاسی خود نیز استفاده می‌شود و در نهایت معنای شیطان پرستی؛ پرستش قدرت پلیدی است. 
به طور کلی دو تعریف برای گروه‌های شیطان پرستی در نظر افراد وجود دارد؛
تعریف اول: هر گروهی که شیطان را (مشابه شیطان تعریف شده در دین مسیحیت که عاری از مفاهیم غیرطبیعی مربوط به پلیدی و زشتی است یا یک شیطان انتزاعی) به عنوان خدا قبول داشته باشد و آن را عبادت کند، که معمولاً از آن به عنوان الهه سیاه نیز یاد می‌کنند و آن را منتسب به طبیعت "حقیقی" انسان می‌نامند. 
تعریف دوم: گروه‌هایی که از دین مسیحیت تبعیت نکرده و یا عیسی را با خصوصیاتی که در دین مسیح تعریف شده است قبول ندارند. این تعریف معمولاً توسط بنیادگرایان مسیحی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بر مبنای این تعریف بسیاری از گروه‌ها را شیطان پرست می‌نامند. 


موضوع: تاریخچه, تعریف, شیطان پرستی, شیطان در قالب تمدن ها و ملتها, معانی شیطان, شیطان پرستی به چه معناست,
تعداد بازديد : 146 | تاریخ:جمعه 12 خرداد 1391 ساعت: 17:14 | نویسنده: | نظرات()

معانی شیطان:

شيطان معانى مختلفى دارد، كه يكى از مصداقهاى روشن آن دعوت انسان به خودخواهي و خودپرستي و ظلم و قتل و آزار و تجاوز به حقوق ديگران و.نفي حقوق ديگران و استبداد و خودرايي و…است و مصداق ديگر آن انسان‌هاى تبهکار و منحرف كننده است.شيطان پرستي يکي از اعتقاداتي است که برخي به آن پيشينه هزاران ساله مي‌دهند و دليل آن را نيز پرستش هر موجود داراي قدرت توسط مردمان هزاران سال پيش و يا در نظر گرفتن دو خداي ضد هم يعني خداي خير و شر مي‌دانند.شيطان پرستي دنيايي را ترسيم مي كند كه هيچ روزنه اميدي براي آن متصور نيست.


موضوع: تاریخچه, تعریف, شیطان پرستی, شیطان در قالب تمدن ها و ملتها, معانی شیطان,
برچسب ها : ,,,,,
تعداد بازديد : 217 | تاریخ:جمعه 12 خرداد 1391 ساعت: 17:8 | نویسنده: | نظرات()

عده اي ديگر از ماسونها معتقدند كه زمينههاي تشكيل مجامع ماسوني در بين صاحبان فن معماري شكل گرفت و دوره ساختن ساختمانهاي كاتدرالها ــ كليساهاي جامع ــ را كه سالهاي بين 900 الي 1600 ميلادي را در بر ميگيرد دوران رشد اين اجتماعات قلمداد ميكنند .
آنان مدعي هستند كه در اواخر قرن 12 و اوائل قرن 13 ميلادي اولين اتحاديه «كارگران بناخانه» در آلمان به وجود آمد. آلمانهاي متعصب براي ارضاي تمايلات مذهبي خود دست به ساخت كليساهاي بزرگي زدند كه مستلزم صرف هزينه، زمان و به كارگيري دراز مدت هزاران كارگر و هنرمند در كنار يكديگر بود. كارگران، استادكاران و معماران قواعد خاصي را در بين خود براي دفاع از منافع يكديگر برقرار كردند، محل نگهداري وسايل بنّايي و گفت و گو در مورد مسائل و معضلاتِ حرفه نيز ، لژ ناميده ميشد . آلمانها پنج لژ موسوم به «هاپت هوتن» براي تعليم نوآموزان ايجاد كردند و اين لژهاي بزرگ منشأ توسعه «جمعيت بنايان» در انگلستان و فرانسه و ... شدند.


موضوع: تاریخچه, شیطان پرستی, مبدا شیطان پرستی, تاریخچه پیدایش فراماسونری در جهان,
تعداد بازديد : 209 | تاریخ:سه شنبه 12 ارديبهشت 1391 ساعت: 16:21 | نویسنده: | نظرات()
تاريخچه پيدايش فراماسونري در جهان
براي بررسي تاريخچه پرابهام فراماسونري بي مناسبت نيست كه اشاره اي به معناي لغوي واژه فراماسونري داشته باشيم. اين واژه از دو قسمت در زبان فارسي واژه هايي نظير فراموشخانه، فراماسون، فراي مايسان، فريمشن، فريمسن، بنّايان آزاد و ... مترادف واژه فراماسونري محسوب ميشود و در عربي نيز اصطلاحات «الماسونيه»، «البنايهالحره»، «الماسونيه الحره»، «الفرمصونيه» متداول است. وجه تسميه گزينش اين نام براي تشكيلات مخفياي كه چگونگي ايجاد و تطور آن بعد از ساليان دراز همچنان در هالهاي از ابهام قرار دارد اين گونه توضيح داده شده كه بنّايان در زمره آن دسته از صنوفي قرار داشتند كه به جهت اهميت حرفه آنان از بيگاري براي اشراف و ارباب كليسا معاف شدند و به همين جهت بنّاي آزاد لقب گرفتند.
موضوع: تاریخچه, شیطان پرستی, مبدا شیطان پرستی, تاریخچه پیدایش فراماسونری در جهان,
تعداد بازديد : 282 | تاریخ:سه شنبه 12 ارديبهشت 1391 ساعت: 16:19 | نویسنده: | نظرات()

 در سال 1312 زمانی که پادشاه فرانسه زیر فشار کلیسا، گروه معبد را توقیف کرد و اموالشان را به شوالیههای «سنت‌جان» داد فعالیت‌های آنان متوقف نشد. شمار بسیاری از آنها به لژ‌های ماسونی که در آن زمان فعال بودند پناه بردند. «مبیگناک» رهبر معبدیان و اندکی از سایر اعضا در پناه یکی از لژهای وال بیلدرز به نام «مک بیناچ» به اسکاتلند گریختند. «رابرت» پادشاه اسکاتلند به آن‌ها خوش‌آمد گفت و اجازه داد نفوذ خود را بر لژهای ماسونی اسکاتلند گسترش دهند. در نتیجه لژ‌های اسکاتلند از نظر مهارت و عقاید اهمیت بسیاری یافتند. امروز فراماسون‌ها از نام مک بیناچ با احترام یاد می‌کنند.  


موضوع: تاریخچه, شیطان پرستی, مبدا شیطان پرستی, شیطان گرایی مدرن,
تعداد بازديد : 107 | تاریخ:سه شنبه 12 ارديبهشت 1391 ساعت: 16:18 | نویسنده: | نظرات()

بیشتر مورخان «فراماسونری» بر این باروند که مبدا  این سازمان به جنگ‌های صلیبی باز می‌گردد. اگرچه فراماسونری به طور رسمی در اوایل قرن هجدهم میلادی در انگلستان بنا نهاده شد، اما ریشه‌ها و مبدا آن به جنگ‌های صلیبی باز می‌گردد. در نقطه عطف حکایت آشنای فراماسونری دسته‌ای به نام شوالیههای معبدی قرار دارد.برخلاف آنچه بسیاری بر آن اصرار می‌ورزند، جنگ‌های صلیبی نه اردوکشی نظامی با هدف گسترش مسیحیت، بلکه تنها با اهداف مادی صورت پذیرفتند. در دوره‌ای که اروپا فقر شدید و بیچارگی مفرط را تجربه می‌کرد، کامیابی و رفاه شرق، به خصوص مسلمانان خاورمیانه توجه اروپاییان را به خود جلب نمود. این وسوسه، رونمایی از مذهب به خود گرفت و به سمبل‌های مسیحی مزین گردید. در عین حال اندیشه جنگ‌های صلیبی از میل به منافع مادی و دنیایی متولد شده بود و این، علت تغییر رویکرد مسیحیان اروپا از سیاست‌های صلح‌طلبانه در دوران اولیه تاریخشان به تجاوزهای نظامی ویرانگر به شمار می‌رفت.


موضوع: تاریخچه, شیطان پرستی, مبدا شیطان پرستی, شیطان گرایی مدرن,
تعداد بازديد : 112 | تاریخ:سه شنبه 12 ارديبهشت 1391 ساعت: 16:17 | نویسنده: | نظرات()
17-«هدف ماسونیسم:با تشکیل این حزب سعی می‏شود سایر ادیان،اخلاق دولتها و ملتها را از جانب یهود ریشه‏کن سازند...ایده‏ اعضاء بر حسب نوشته‏های کتاب«الخطب الاربع»چنین است:عقاید و رموز و اشارات ما به لغت مصری فرعونی است که به وسیله‏ بنی‏اسرائیل به ما ارث رسیده است...هدف حزب:حزب ماسونی نباید قانع به یک یا دو یا سه دولت باشد؛بلکه سلطه‏اش باید جهان را در بر گیرد و برای نیل به این هدف،اولین مرحله،نابودی ادیان و علماء روحانی است که از بزرگترین و خطرناکترین دشمنان ما محسوب‏ می‏شوند...باید بزرگترین دشمن بشریت را که«دین»نام دارد محو و نابود سازیم».افراد حزب ماسونی نباید معتقد به هیچ دینی باشد مگر در صورت ظاهر آن هم برای فریب مردم».


موضوع: تاریخچه, شیطان پرستی, مبدا شیطان پرستی, شیطان گرایی مدرن,
تعداد بازديد : 103 | تاریخ:سه شنبه 12 ارديبهشت 1391 ساعت: 16:15 | نویسنده: | نظرات()
11-«فراماسونهای جهان نه تنها در جنگهای داخلی،انقلابات‏ و تغییر رژیمهای ممالک شرکت داشته‏اند بلکه در جنگهای بین‏المللی‏ نیز مؤثر بودند.در جنگ بین‏الملل اول که با شکست آلمان‏ تمام شد،فراماسونها و یهودیان آلمان از انگلستان،فرانسه و متحدین آنها جانبداری می‏کردند،نقش اساسی داشتند.یهودیها که در مجامع فراماسونی دنیا نقش مهمی دارند،حتی علامت شش گوشه خود را(ستاره داود)جزو علائم ماسونی کرده و از وجود کلیمیان آواره جهان‏ برای توسعه فعالیت ماسونی استفاده کرده و می‏کنند»..................
موضوع: تاریخچه, شیطان پرستی, مبدا شیطان پرستی, شیطان گرایی مدرن,
تعداد بازديد : 96 | تاریخ:سه شنبه 12 ارديبهشت 1391 ساعت: 16:14 | نویسنده: | نظرات()
4-«هیتلر و سربازان نازی همانطوری که با یهودیان دشمنی وکینه داشتند،با هر گونه افکار«انترناسیولیستی»اعم از کمونیسم یا فراماسونری مخالف بودند.مخالف نازیها با فراماسونها بیشتر از کمونیستها بود چون«این سازمان را آلت دست یهودیها می‏دانستند. هیتلریها،کلیه سازمانهای فراماسونی را در آلمان برچیدند و اعضاء آنها را یا اعدام کردند و یا به زندانهای طویل المدت انداختند.در دوران جنگ دوم جهانی هر جا قشون هیتلری وارد می‏شد،محو ماسونها را فراموش نمی‏کرد و محافل آنها را تعطیل می‏نمود ولی بعد از شکست‏ آلمان و پایان جنگ دوم جهانی،فراماسونی فرانسه بار دیگر زنده‏ شد»...........................
موضوع: تاریخچه, شیطان پرستی, مبدا شیطان پرستی, شیطان گرایی مدرن,
تعداد بازديد : 126 | تاریخ:سه شنبه 12 ارديبهشت 1391 ساعت: 16:13 | نویسنده: | نظرات()
ليست صفحات
تعداد صفحات : 2
بنر هاي تبليغاتي