close
تبلیغات در اینترنت
نقد و بررسی فیلم «شکارچی شنبه»

ضد شیطان
نقد و بررسی فیلم «شکارچی شنبه» شست نقد و بررسی فیلم «شکارچی شنبه» در آستانه اکران عمومی فیلم برگزار شد. در این نشست، «پرویز شیخ طادی» (کارگردان)، «محمد قهرمانی» (تهیه کننده)، «امیریل ارجمند» و «آرینه ساکوسیان» (بازیگر)، «مصطفی سلطانی» (مجری طرح) و «محمود گبرلو» (منتقد سینما) حضور داشتند و فیلم را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دادند. اکران «شکارچی شنبه» در سالن های حوزه هنری و شهرداری در ابتدای این جلسه محمد قهرمانی در خصوص اکران عمومی فیلم اظهار داشت: قصد داشتیم در سال جاری، فیلم را بعد از ۲ سال…
قالب وبلاگ
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ي سايت


این سایت جهت افزایش اطلاعات دینی و فراگیری نماد ها و علامات فراماسونری و توضیحاتی از این قبیل می باشد. این وب از شما دوست عزیز در خواست دارد تا با اسال نظرات یا لینک های خود این مطالب را گسترده تر نمایید. باتشکر. afmb-33
موضوعات سايت
تاریخچه
تعریف
انواع شیطان پرستی
زمینه های پیدایش شیطان پرستی
شیطان در ادیان دیگر
مراحل ورود به شیطان پرستی
موسیقی و شیطان پرستی
کابالا
نقد فیلم ، بازی و برنامه کودک های شیطان پرستی
اعداد و نماد های شیطان پرستی
تصاوير
اطلاعیه
محرم
نويسندگان
Anti FreeMasonary ارسالی: 211
Anti FreeMasonary ارسالی: 0
پیغام مدیر سایت
سلام دوست من به سایت ضد شیطان خوش آمدید لطفا برای استفاده از تمامی امکانات

دانلود فایل , شرکت در انجمن و گفتگو با سایر اعضا در سایت ثبت نام کنیدپیغام مدیر سایت

جهت استفاده بهتر از مطالب سايت حتما فايل فونت هاي سايت را باحجم 244kb دانلود نموده و سپس مجدداً راه اندازي كنيد.


مديريت سايت برادران ضد فراماسونري


نظر از جمله عوامل مهم در اين سايت مي باشد.شما مي توانيد با نظراتتان ما را در جهت حفظ بيشتر و ارتقاء سايت ياري نمايد.
انجمن

برای ورود به  انجمن وبلاگ برادران ضد فراماسونري بر روی بنر زیر کلیک کنید.

اميد وارم لحظات خوبي را داشته باشيد.  

ورود به انجمن

نقد و بررسی فیلم «شکارچی شنبه»

شست نقد و بررسی فیلم «شکارچی شنبه» در آستانه اکران عمومی فیلم برگزار شد. در این نشست، «پرویز شیخ طادی» (کارگردان)، «محمد قهرمانی» (تهیه کننده)، «امیریل ارجمند» و «آرینه ساکوسیان» (بازیگر)، «مصطفی سلطانی» (مجری طرح) و «محمود گبرلو» (منتقد سینما) حضور داشتند و فیلم را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دادند.

اکران «شکارچی شنبه» در سالن های حوزه هنری و شهرداری در ابتدای این جلسه محمد قهرمانی در خصوص اکران عمومی فیلم اظهار داشت: قصد داشتیم در سال جاری، فیلم را بعد از ۲ سال تولید در گروه هنر و تجربه اکران کنیم که با بررسی ها هیئت مدیره، با این نوع اکران موافقت نشد و پس از آن با شرکت پخش فیلم «جبرئیل» با توجه به کاری که در مورد پخش فیلم «پایان نامه» داشتند، وارد مذاکره شدیم، و به توافق رسیدیم که مسئولیت اکران را برعهده بگیرد.

وی افزود: البته غیر از آن هم با آقای سرتیپی در فیلمیران مذاکراتی داشتیم که فیلم در گروه مخاطب خاص اکران شود و آن مخاطب خاص هم تعدادی از سینمای آزاد و تک سانس را شامل می شد که آن نظر ما را تأمین نمی کرد؛ لذا جهت دیده شدن فیلم، اقدامات زیادی انجام شد و سرانجام قرار شده است فیلم «شکارچی شنبه» مهر ماه در ۴ سالن سینما متعلق به حوزه هنری، ۴سالن سینمای شهرداری تهران و در چند سالن سینمای آزاد، شهرستان ها نیز اکران شود.

«شکارچی شنبه» به کشورهای عربی اسلامی می رود

تهیه کننده فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» در ادامه بیان داشت: در خصوص اکران خارجی نیز با دفتری در لبنان قرارداد بسته ایم که امور اکران را انجام دهند، البته ما در اکران خارجی، کشورهای عربی – اسلامی را مد نظر قرار دادیم و در ضمن قرار است در مکان نمایشگاه رادیو تلویزیون های عربی – اسلامی هم فیلم عرضه شود تا بتوانیم قراردادی نیز با این کشورها داشته باشیم. در این نمایشگاه به جز «شکاچی شنبه» فیلم های «جنگ کودکانه» (به زبان عربی) ساخته ابوالقاسم طالبی و «سینه سرخ» ساخته پرویز شیخ طادی را نیز ارائه خواهیم داد.

متأسفانه فیلم های زرد و گیشه ای اقبال بیشتری برای اکران دارند

قهرمانی با اشاره به اقدامات جهت اکران فیلم «شکارچی شنبه» گفت: با وجود تمامی تلاش ها، اکران فیلم در اختیار ما نیست و سینماداران هستند که تصمیم گیرنده ا ند، البته سینماداران نیز عمدتاً دنبال منفعت مالی هستند لذا گروه ها در ابتدا یک ارزیابی عددی و رقمی انجام می دهند و متأسفانه کارهای تبلیغی برای فیلم ها عمدتاً سمت و سوی انقلابی و ارزشی ندارد، فیلم هایی که جنبه های طنز و حتی رزد و گیشه ای صرف دارند بیشتر از سینمای جریان ساز و انقلابی ترویج و مورد استقبال قرار می گیرند.

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی شهید آوینی در ادامه بیان داشت: ما در مؤسسه معمولاً به ساخت آثاری می پردازیم که سایر تهیه کنندگان، مؤسسات و شرکت های فیلمسازی یا به تولید آنها رغبت چندانی ندارند یا اصلاً به سراغ ساخت آن نمی روند، در واقع ابتدا باید خلأها را شناخت و با توجه به آن خلأ های موجود، برنامه ریزی کرد؛ بنابراین زمانی که فیلمنامه آقای شیخ طادی به مؤسسه و هیئت مدیره ارائه شد، متوجه شدیم که این فیلم فرآیندی شبیه دیگر آثار مؤسسه همانند «جنگ کودکانه»، «سینه سرخ» و حتی «دل شکسته» دارد و بعد این بررسی ها فیلم نامه تأئید شد.

قهرمانی اضافه کرد: در رصد و بررسی فیلمنامه که قبل از اتفاقات انتخابات سال ۸۸ انجام شد، به دوقطبی بودن جامعه از لحاظ فرهنگی نپرداخته بودیم، بنابراین یک سری مرزشکنی ها صورت گرفت و از خط قرمزهایی نیز عبور کردیم و در نهایت کاری قابل اعتنا حاصل شد.

دوستان گفتند مراقب باشید به خاطر «شکارچی شنبه» ترور نشوید

وی در بخش دیگری از نشست فارس، خاطر نشان کرد: فیلمنامه «شکارچی شنبه» از جمله این کارهایی بود که مورد اقبال مؤسسه قرار گرفت و برای تولید آن نیز زحمات زیادی در داخل و خارج از کشور کشیده شد، عوامل جلو و پشت دوربین هم تقریباً با وسواس زیاد انتخاب شدند، البته باید از برخی از عوامل که به لحاظ پاره ای از ملاحظات از جمله هدف گیری فیلمنامه تا پای قرارداد و دریافت پیش پرداخت هم آمدند و بعد پس زدند، صرف نظر کرد. البته این افراد نیز نگران بودند که مبادا بابت همکاری در این فیلم برایشان اتفاقی بیفتد چون از لحاظ محتوای فیلمنامه همه پیش بینی یک اتفاقاتی را می کردیم، به طوری اخیراً دوستان پخش فیلم به ما گفتند که

مراقب باشید که ترور نشوید و ما می گفتیم ما آماده شهادت هستیم.

عوامل «شکارچی شنبه» با روحیه جهادی پای کار آمدند

قهرمانی با اشاره به روحیه جهادی عوامل فیلم «شکارچی شنبه» گفت: به طور کلی آنهایی که در این فیلم در هر سمتی از کارگردان و بازیگر و بقیه عوامل نقش داشتند دارای روحیه ای جهادی هستند، به ویژه آقای نصیریان که انصافاً هم خوب از عهده ایفای نقشی اینچنینی برآمد و همچنین پذیرش وی در خصوص مسائل فیلم بسیار ستودنی بود و زمانی که به وی شرح دادیم که ممکن است مشکلاتی برای شما پیش بیاید، در پاسخ به ما گفت: من عمر خود را کرده ام و از این مشکلات واهمه زیادی ندارم.

قهرمانی در ادامه درباره موسیقی فیلم گفت: ما برای برای تقویت فیلم نیز ما اقداماتی را انجام دادیم و یک موسیقی خوب را آقای بهزاد عبدی ساختند و من فکر می کنم اگر این موسیقی در دوره بیست و هشتم جشنواره فجر ساخته می شد، بدون شک جزو برترین ها بود.

لابی صهیونیستی در قطع ارتباط ما با جشنواره های خارجی مؤثر بود

وی در پاسخ به این سؤال که با وجود ریشه دوانی صهیونیست در هالیوود در سطح جهانی آیا عوامل بازدارنده در ارکان و نمایش خارجی و جهانی این فیلم را تجربه کرده اید یا خیر؟، بیان داشت: ما این فیلم را برای تمامی فستیوال ها و جشنواره های خارجی از طریق ارتباط ایمیل و سایت های مخصوص فرستادیم و تنها جایی که یک بار پاسخگوی ایمیل های ما بود، جشنواره هندوستان بود که آن هم زمانی که یک نسخه از فیلم را برایشان فرستادیم، ارتباط شان را با ما قطع کردند؛ البته شاید لابی گری صهیونیست ها در این قطع ارتباط مؤثر بود، چون برای نمایش فیلم در کشورهایی چون ایتالیا و آلمان و کن اقدامات بسیاری انجام داده بودیم اما هیچ یک حتی جواب ایمیل های ما را ندادند.

هدف گذاری «شکارچی شنبه» دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و امام راحل (ره) است

قهرمانی تأکید کرد: با تمام این تفاسیر به نظر می رسد فیلم «شکارچی شنبه» جای خوبی را نشانه گرفته است، هدف گذاری آن از خاستگاه نظام جمهوری اسلامی است و دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و امام راحل (ره)است، بنابراین باید سعی کنیم این فیلم، هم در داخل و هم در خارج از مرزها به خوبی دیده شود.

وی در بخش دیگری از این نشست درباره تفکیک تفکر ضد یهود و ضد صهیونیست بودن در این فیلم تصریح کرد: شاید کشورهای عربی به خاطر عدم توجه به لایه های زیرین فیلم، این تفکیک را تشخیص ندهند اما باید بگویم نگاه شخص کارگردان و همین طور هدف مؤسسه، معرفی تفکر متعصبین دین یهود بوده است؛ همان طور که ما در دین اسلام نیز شاخه های جعلی و انحرافی وجود دارد و متعصبینی چون القاعده و طالبان را داریم، هدف فیلم معرفی طالبیسم یهود است که هم اکنون بر دنیا سیطره دارد.

باید به «شکارچی شنبه» از موضع آفندی نگاه کرد

قهرمانی در ادامه نشست فارس ادامه داد: استراتژی در دفاع وجود دارد که می گوید بهترین دفاع حمله است؛ به نظرم باید به «شکارچی شنبه» از موضع آفندی نگاه کرد و من خیلی آن را دفاعی نمی بینم؛ بلکه کاملاً آفندی است، به خاطر همین است که ما هر جا این فیلم را فرستادیم به نوعی ترکش آن به کشورها اصابت کرد و آنها حس کردند که اگر این فیلم بخواهد آنجا پخش شود به مثابه بمباران خواهد بود.

قهرمانی افزود: به نظر می رسد باید در طول سال ۱۰۰ نسخه از این دست فیلم ها ساخته شود اما هنرمندان ما از دو مطلب غفلت کرده اند؛ نخست اینکه عملیات آفندی را خوب اجرا نکرده اند و دوم این که تفکر اسلامی را در حوزه سینما وارد نکرده اند؛ همه می دانیم ایرانی ها خوب فکر می کنند اما دیر عمل می کنند که این تأخیر باید مرتفع شود!

متأسفانه برخی رسانه ها هنوز ماهیت «شکارچی شنبه» را باور ندارند

وی بیان داشت: البته این آفت فقط در حوزه سینما نیست و تمامی حوزه های فرهنگ و هنر هم همین طور است به طور مثال چرا ما نباید چند سرود قابل اعتنایی در خصوص انرژی اتمی داشته باشیم؟ درحالی که سال ها قبل هالیوود «جنگ ستارگان» راه انداخت و بعد در دنیا همگان این جنگ را به چشم محقق شده دیدند.

وی در پایان سخنانش در بخش دیگری از این نشست، به لزوم مدیریت سرمایه گذاری در بخش فرهنگ تأکید کرد و گفت: متأسفانه رسانه های موجود در کشور هنوز به این باور نرسیده اند که «شکارچی شنبه» از منظر خاوستگاه جمهوری اسلامی ایران است.

وی اظهار داشت: گرچه این روزها به جای نگاه اندیشه ای، نگاهی گیشه ای در حوزه فرهنگ حکم فرماست با این وجود مطمئناً فیلم «شکارچی شنبه» در اکران دیده می شود اما ما به لحاظ محتوای فیلم باید سعی در بهتر دیده شدن آن داشته باشیم.

شیخ طادی: صهیونیسم تلاش می کند کودکان جهان، برده کودکان یهود شوند

در بخشی از این نشست، «شیخ طادی» در پاسخ به این سؤال که آیا داستان روایت کودکانه ای است که قرار است در لابه لای آن ماهیت صهیونیسی آشکار شود، گفت: همه افراد، دوان کودکی دارند. به عنوان مثال باید دید هیتلر در دامن کدام پدر و مادر پرورش یافته است؟ و من در طول تحقیقاتم متوجه شدم بستر فرهنگی کودکانه و تربیتی رژیم یهود یک بستر کاملاً فعال در زمینه تربیت کودک استوار است به گونه ای که از زمان تولد یک نوزاد روی وی کار می شود تا مباحث شریعت کاررا بیاموزد و این بچه احساس می کند استثنایی است و به من ثابت شد زمانی که قوم یهود در شریعتش به این میزان جدی است که بچه هایش استثنایی می شوند، البته افق دید غلط است اما تاکتیک و روشی محکم واستوار دارند.

وی ادامه داد: به آنها اجازه دروغگویی و فساد داده نمی شود و عارضه ای جز شریعت از کنترل آنها خارج شده آن هم در مواجه جامعه داخلی خود با بیرون اما قوانینی به اروپا صادر می کنند که «بروید در بین آنها فساد کنید تا نسل کم شود» و این قواین کاریهود است که سال هاست اجرا می شود، البته روی کودکان جهان نیز کار می شود که برده کودکان یهود شوند و این اصل تربیتی در رژیم صهیونیستی بسیار مهم است و ستون بقای رژیم است و کودک زمانی است که وارد این روند می شود ماهیتی دیگر دارد و زمانی که از این ورطه خارج می شود خروجی دیگر.

کارکردان فیلم «شکارچی شنبه» در واکنش به نظر برخی از منتقدها که معتقدند ضد صهیونیست بودن در این فیلم تبدیل به ضد یهود بودن شده است، تصریح کرد: ما تعریف غلطی از صهیونیست داریم و اصرار داریم که صهیونیست را از ایدئولوژیک و مذهبش جدا کنیم، در حالی که صهیونیست خود واژه اعتقادی است و آنها به شدت فریاد می زنند که سرزمین ما را از ما گرفتند و ما آمده ایم آن را پس بگیریم، آنها تعارف ندارند.

«شکارچی شنبه» را منطبق بر قرآن ساختم نه تورات و تلمود

شیخ طادی اظهار داشت: من این فیلم را بر اساس قرآن ساختم نه تورات و تلمود، و بارها و به دفعات در قرآن نسبت به قوم بنی اسرائیل هشدار داده شده و مسلمانان و اسرائیلی ها را در کنار هم مثال زده است و در جایی از قرآن آمده است که به علمای یهودی می گوید «شما تا ابد در آتش هستید و تا ابد ظلم می کنید» توجه داشته باشید که نمی گوید تا وقتی زنده هستید، می گوید تا ابد، چراکه آنها چیزی را تحریف کردند که تربیت ساز آینده است، و آینده باید این بار کثیف را به دوش کشد.

این کارگردان بیان داشت: این فیلم، نباید فرامتنی دیده شود، در ابتدای فیلم بچه ای وارد می شود و می گوید «آسمان اینجا نیز آبی است» و با همین دیالوگ تکلیف نژاد پرستی مشخص می شود. چرا که مادر می گوید «این را به پدربزرگت بگو، او فکر می کند، آسمان این جا رنگ دیگری است» من نمی خواستم در اول کار زود شخصیت رو شود اما به خاطر این که این کارها برای اولین بار است که ساخته می شود.

باید یک لشگر برای دفاع از مرزهای فرهنگی کشور وجود داشته باشد

این کارگردان در ادامه نشست با خبرنگار باشگاه خبری فارس «توانا» افزود: باید مراعات اطلاعات غلط گذشته را هم می کردیم و در فیلم به جایی می رسد که می گوید من و خدا، پس این «خاخام» یهودی نیست و می گوید این مطالب را کهنه می کنم و این دستورات من است و تحریف را دارد در دین یهود به عینه نشان می دهد؛ این آدم کتاب خودش را می نویسد، و به تورات و تلمود نیز متعهد نیست؛ در پایان فیلم همه را در درون آب می اندازد و می گوید همه اش سنگین بود، با همه این تفاسیر در چند جای دیگر فیلم باید فریاد می زدم که این «خاخام» یهودی نیست و اعتقادی به دین ندارد، به نظر بیشتر از این از حالت استاندارد خارج می شد و دچار شعارزدگی می شد.

شیخ طادی در پاسخ به این سوال که آیا حاضرید نسخه های بعدی این سه گانه را نیز بسازید، گفت: ما باید به این نگاه برسیم که آیا ما باید یک لشکر مدافع یا یک لشکر نیمه مدافع برای مرزهای فرهنگی امان وجود داشته باشد، چرا که مرز فرهنگی کشور مرزبان و لشکر ثابت نیاز دارد در تهاجم مدام دشمن دفاع تعطیلی ندارد اما به نظر می رسد هنوز به این باور دست پیدا نکرده ایم.

عارضه فرهنگی شبیه آمار خودکشی و طلاق نیست که آشکار باشد

این کارگردان خاطرنشان کرد: عارضه فرهنگی شبیه آمار خودکشی و طلاق نیست که آشکار باشد بی تفاوتی و بی انگیزگی یک ملت از فقر خطرناک تر است؛ به دلیل این که ممکن است ثروت به یک کشور بازگردد اما در کشوری که تصمیم گیری قبیله ای در آن ترویج شود آن ملت اتوماتیک وار خود را نابود می کند، در حقیقت کپسولی و قبیله ای فکر کردن یک سیاست و فکر در حال اجرا از جانب دشمن است و گستردگی بسیار زیاد شبکه های خارجی فارسی زبان گواه این مدعا است.

وی اظهار داشت: تصمیم گیرنده های کشور در روند تدریجی کپسولی و قبیله ای شدن، بومی عمل می کنند؛ رسانه ملی، بنیاد فارابی، وزارت ارشاد همه ارگا ن های فرهنگی هر یک به صورت بومی قبیله ای عمل می کنند.

شیخ طادی گفت: این فیلم اگر دو سال پیش این توپ خود را از توپخانه شلیک می کرد و شاید تأثیری متفاوت از امروز داشت.

شیخ طادی در پایان سخنانش تأکید کرد: ما اسلامی حرف می زنیم و اسلامی فکر می کنیم اما کاملاً سرمایه داری و آمریکایی عمل کنیم.

جریان فکری انقلاب اسلامی در «شکارچی شنبه» لحاظ شده است

«محمود گبرلو» در قسمتی از این نشست درخصوص فیلم «شکارچی شنبه» بیان داشت: با توجه به این که در آستانه اکران عمومی فیلم هستیم، «شکارچی شنبه» از چند نظر حائز اهمیت است و دلیل عمده گفت و گو در مورد این فیلم از ۳ زاویه است؛ نخست این که فیلم دارای ساختار حرفه ای و عوامل حرفه ای است؛ از طرفی کارگردنی این اثر را شخصی چون شیخ طادی برعهده دارد که ما تاکنون در هفت اثر سینمایی وی عقب گردی ندیده و موفقیت های این کارگردان را شاهد بوده ایم.

وی در این نشست اظهار داشت: زمانی که فیلمی چون «شکارچی شنبه» توسط کارگردانی با این سبقه کاری ساخته می شود، باید با دقت دیده شود، شخص شیخ طادی به عنوان کارگردان، صاحب سبک و روش خاصی است و نکته ای که مبانی سینمای جمهوری اسلامی از آن غفلت کرده، جریان فکری انقلاب اسلامی است که در «شکارچی شنبه» لحاظ شده است.

این منتقد سیما اظهار داشت: جریان فکری انقلاب، جریانی است که نیاز است در سینما به آن پرداخته شود و متأسفانه در سال های گذشته از آن غفلت شده است و زمانی که این فیلم در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، برای عده ای تعجب آور بود و برای برخی نیز خوشایند و مطلوب.

شخصیت «ژاکلین» برایم بسیار آشنا و جالب بود

این بازیگر تئاتر و سینما بیان داشت: من نقش زنی به اسم «ژاکلین» را برعهده داشتم که زنی مسیحی از محله ای در اروپا بود؛ شخصیت «ژاکلین» برای من بسیار آشنا و جالب بود چرا که قبل از آن در گروهی فعالیت می کردم که برده داران نوین و قربانیان نجات یافته از این برده داری در این گروه می آمدند و با آنها فعالیت های هنری انجام می دادیم و حالا باید نقش یکی از همین قربانی ها را بازی می کردم.

وی ادامه داد: تا اینجای ماجرا، قسمت داخلی شخصیت من بود در قسمت خارجی این شخصیت، رابطه زن با بچه و قسمتی از داستان را بسیار پسندیدم، ما یک بچه را در حرکت روانی، به خشونت طلبی نژادپرست تبدیل کردیم.

ساکوسیان در ادامه بیان داشت: کار با آقای شیخ طادی هم سخت و هم آسان است چرا که برای کسانی که تنها دوست دارند نقشی را صرفاً ایفا کنند و بروند خیلی سخت است، اما وی کارگردانی است که از هیچ چیز جزئی نیز نمی گذرد و این بسیار لذت بخش بود.

شیخ طادی با «شکارچی شنبه» به جامعه سیلی زد

بازیگر نقش «ژاکلین» در ادامه خاطر نشان کرد: من در عالم هنر مانند یک کودک چند ساله هستم بنابراین به عنوان یک ببینده ریزبین نسل انقلاب می خواهم بگویم که ما دارای فرهنگی غنی و چند هزار ساله هستیم، اما سینما و سینماگر ما اسیر روزمرگی شده اند و تمامی اهالی هنر سینما در این این گردباد گرفتارند.

وی اظهار داشت: با شرایط موجود، باید تلاش شود فرهنگ اصیل ما به دنیا یادآوری شود و به نظر بنده «شکارچی شنبه» خشونت ملزم و خوشایندی را داراست؛ آقای شیخ طادی با «شکارچی شنبه» سیلی برای هشیاری به جامعه می زند که یادمان باشد ما نیاز به یک راهنما داریم و نباید در هر لحظه تنها دشمن را تکذیب کرد بلکه باید از دشمن بیاموزیم که چگونه از حریم خود دفاع کنیم.

مراقب بودیم در جمع یهودی ها حل نشویم

امیریل ارجمند بازیگر فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» بیان داشت: بنده از قبل، تجربه کار با شیخ طادی را داشتم، برای این کار هم از ابتدای نوشتن فیلمنامه کم و بیش حضور داشتم، در حقیقت از ابتدای کار، وارد فضای عجیب و غریبی شدیم.

وی افزود: تحقیق در مورد صهیونیست ها و یهودی ها بسیار غریب است. این آدم ها، انسان های غریبی هستند به طوری که وقتی وارد اجتماع آنها می شوید، باید مراقب باشید در آن ها حل نشوید.

ارجمند با اظهار خشنودی از همکاری و نقش آفرینی در کنار تمام بازیگران به ویژه علی نصیریان و آرینه ساکوسیان گفت: این فیلم از بعد انسانیت بسیار مهم است چراکه پس از طی مراحلی یک انسان احساس خدا بودن می کند.

این بازیگر درادامه بیان داشت: در بخشی از تلمود اشاره شده است که « اگر دیدید آدمی سرش بالا است و محکم راه می رود با اراده است و نگاهش به افق مستقیم است و به کسی نگاه نمی کند و خیلی محکم قدم هاش را برمی دارد، شک نکنید که یک یهودی است» این حرف ها را از همان ابتدا به بچه های شان تلقین می کنند و این مادر نیز در فیلم وجود دارد، به طوری که کودک قصه ما به جنون کشیده می رسد.

وی در ادامه درمورد نقش خود در «شکارچی شنبه» گفت: چالشی در ارتباط با نقش داشتم، من نقش یک آدم مصری با جثه بزرگ را بازی می کردم که به خاطر این که اعتماد به نفسش را گرفته بودند، نمی توانست هیچ کاری انجام دهد.

«شکارچی شنبه» یک فیلم اثرگذار و باورپذیر است

گبرلو تأکید کرد: سال هاست که در مورد صهیونیست ها در حال صحبت هستیم اما در زمینه سینما ما خروجی را نمی بینیم که باورپذیر و تأثیرگذرباشد، اما هم اکنون می توانیم بگوئیم «شکارچی شنبه» فیلمی است که نظر تکنیک قابل بحث و گفت و گو چراکه دارای ساختار قوی است و کارگردانی درستی در آن لحاظ شده است و شخصیت پردازی ها نیز با ظرافت و دقت انجام شده است.

وی ادامه داد: «شکارچی شنبه» فیلمی ضد صهیونیستی درادامه دیگر فیلم های شیخ طادی است که بستری را برای بیان مباحث تربیتی انتخاب کرده است، به طوری که وقتی تماشاگر این فیلم را می بیند در درون تحلیل سینمایی مسائل فکری، اعتقادی و سیاسی به وی منتقل می شود.

«شکارچی شنبه» هشدار می دهد مراقب نسل آینده باشید

این منتقد بیان داشت: در حقیقت این فیلم، فیلمی کودکانه است که با ظرافت ساخته شده و تماشاگر در مسیر زندگی انسانی از کودکی تا بلوغ می تواند چگونه رشد تفکری وی را مشاهده کند و به ما تذکر می دهد که این نسلی در اختیار ماست به کدام سمت می تواند جهت یابد.

وی افزود: حال تصور کنید این نسل دراختیار یک یهودی یا «خاخام» است نگاه نژادپرستانه دارد و به نوعی فیلم، هشدار می دهد مراقب نسل جدید باشید و این یک لایه شیرین سینمایی را داراست و بستر کودکانه در محور تربیت و حرف و اعتقادات خود را بیان می کنند و بحث صهیونیست خیلی سینمایی در لایه دوم فیلم، مطرح می شود.

متأسفم که باید بگویم «شکارچی شنبه»، فیلم مظلومی است

گبرلو در خصوص خشونت ظاهری فیلم بیان داشت: «شکارچی شنبه» در ظاهر فیلم خشنی است اما درون داستان فیلم هم خشونت موج می زند وشخصیت های فیلم خشن هستند و لازمه به تصویر کشیدن آنها همین میزان از خشونت است که در فیلم می بینیم، بنابراین نمی توان شیخ طادی را به ساختن فیلمی خشن متهم کرد بلکه به نظر بنده این فیلم باید به همین گونه ساخته می شد تا بتواند بستر مناسبی برای ریشه یابی چگونگی رشد نسل آیند در محیطی نژادپرستانه را بیان کند.

این منتقد سینما در پایان سخنان خود گفت: جای تعجب دارد که پس از گذشت ۳۳ سال از انقلاب و تأکید بر باطل بودن صهیونیست در تمام این سال ها، زمانی که فیلمی چون «شکارچی شنبه» با محوریت ضد صهیونیست ساخته می شود، شرایطی برای ارائه آن ایجاد شود که بگوئیم این فیلم، فیلم مظلومی است.

ساکوسیان: «شکارچی شنبه» بر روابط انسانی اصرار دارد

آرینه ساکوسیان بازیگر نقش «ژاکلین» در قسمتی از این نشست در خصوص ارتباطش با فیلم و کارگردان با خشنودی از حضور در این جمع بیان داشت: این کار در مقام بازیگر، نخستین تجربه همکاری من با آقای شیخ طادی بود، در واقع من برای نخستین بار نقش اصلی در یک کار سینمایی را برعهده گرفتم و تا قبل از این در تئاتر مشغول بودم.

این بازیگر ادامه داد: آقای شیخ طادی در همین کار شناختم و در مورد وی قبلاً اطلاعاتی نداشتم، اما باید بگویم اگر فیلمنامه های آقای شیخ طادی را بخوانید، متوجه می شوید که این آدم چقدر محقق، ریزبین است؛ شاید شخصیت ها و داستان به نظر ساده باشد اما مطالب بسیار عمیق و فکر شده نوشته شده است، در ضمن معتقدم «شکارچی شنبه» بر روابط درست انسانی اصرار دارد و به همین ایفای نقش در این کار را قبول کردم.

ساکوسیان در ادامه خاطر نشان کرد: من تا پیش از این تجربه دوربین را نداشتم و دنیایی از سؤال در مورد فیلمنامه در ذهنم بود که تقریباً از یک ماه قبل از کار، هر روز در دفتر آقای شیخ طادی بودم و مدام سؤال می کردم تا در مورد همه چیز مجاب شدم.

این بازیگر ادامه داد: اتفاقی که در این خصوص، رخ داد جالب است. ما حضور عرب مصری را در «شکارچی شنبه» دو سال پیش نشان دادیم، همه ضعف ها و عدم اعتماد به نفس آن مصری و بعد در هفته گذشته بعد از ۲ سال دیدیم مردم مصر هوشمندانه کتاب سفارت مصر در اسرائیل را بستند و این نشان دهنده این است که همواره هنرمند باید جلوتر از زمان خودش باشد و این چیزی است که به ندرت در فرهنگ و هنر ما اتفاق می افتد اما ما در «شکارچی شنبه» این اتفاق را دیدیم.

ارجمند اضافه کرد: شیخ طادی را کاملاً می فهمم، وی فرد باهوشی است و با وجود سختی در موج تولید این فیلم توانست از عهده این مهم به خوبی برآید، اما با وجود این دولتمردان فرهنگی و کسانی که شورای عالی سینما راه می اندازند، هیچ یک از فیلم حمایت نکردند.

هیچ کس برای فرستان فیلم به برلین، از آن حمایت نکرد

ارجمند خاطر نشان کرد: در زمان اکران فیلم در جشنواره فیلم فجر، مسئول روابط بین الملل به ما گفت: این فیلم را به عنوان نماینده به «برلین» می فرستم اما باید یک نفر پشت فیلم باشد؛ و هیچ کس از فیلم حمایت نکرد.

وی در پایان صحبت های خود با اشاره به مضمون ضدصهیونیستی فیلم گفت: خشونت فیلم در بسیاری از قسمت ها تعدیل شده است، حتی در شبکه BCC زمانی نشان می داد که فرماندهی یهودی از خاطرات کودکی اش می گفت که پدربزرگش وی را مجبور می کرده تا به کودکان مسلمان تیراندازی کند؛ در ضمن حس بسیار خطرناک شبیه خدا شدن در فیلم کاملاً منعکس شده و من بعد از این فیلم توانستم به عمق نگاه بیشتری در مواجه با قضایا دست پیدا کنم.

بهانه جویی ها، باعث شد شیخ طادی خود برای نقش اصلی گریم شود

مصطفی سلطانی در خصوص مراحل تولید فیلم «شکارچی شنبه» بیان داشت: به طور کلی مراحل تولید فیلم بسیار سخت بود، از بهمن ماه سال ۸۷ که آقای شیخ طادی صحبت نوشتن فیلمنامه را مطرح کردند ۳ نسخه از فیلمنامه نوشته شد و بعد آن مسائل انتخابات سال ۸۸ کار را به تأخیر انداخت.

وی در ادامه بیان داشت: سرانجام متن آماده شد، بازیگران و عوامل انتخاب شدند، اما جالب است بگویم در مراحل کار ما ۴ فیلمبردار عوض کردیم در حقیقت آنها تا وارد فضای فیلم می شدند، اعلام انصراف می کردند و می رفتند.

سلطانی ادامه داد: این ترس از ورود به این فضا به گونه ای بود که نقش اول فیلم، شب قبل از کلید خوردن فیلم که قرار بود به سمت محل فیلمبرداری برویم به بهانه کمردرد از آمدن سرباز زد و ما با وجود اینکه تقبل پیش پ رداخت، آقای شیخ طادی خود در پش میز گریم نشست و حاضر شد خود نقش اصلی را ایفا کنند.

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 5

درباره : نقد فیلم ، بازی و برنامه کودک های شیطان پرستی , نقد و بررسی فیلم «شکارچی شنبه» ,

نمایش این کد فقط در ادامه مطلب برای قرار کد مورد نظر به ویرایش قالب مراجعه کنید
مطالب مرتبط
هیروی OmniKnight،شیطان پرستی و فراماسونری،برادران ضد فراماسونری
هیروی Lina Inverse
بازی شیطان پرستی، بازی وارکرافت وشیطان پرستی
300
اسپایدر من
نمادهای فراماسونری در سریال قهوه تلخ(4)
نمادهای فراماسونری در سریال قهوه تلخ(3)
نمادهای فراماسونری در سریال قهوه تلخ(2)
نمادهای فراماسونری در سریال قهوه تلخ (1)
آموزش سکولاریسم در صدا و سیما

تاریخ : یکشنبه 04 تير 1391 نویسنده : Anti FreeMasonary l بازدید : 171

ارسال نظر
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی


مطالب گذشته
» فکرش را بکن.... »» شنبه 01 تیر 1392
» پیام های اخلاقی عاشورا 4 »» سه شنبه 07 آذر 1391
» پیام های اخلاقی عاشورا 3 »» سه شنبه 07 آذر 1391
» پیام های اخلاقی عاشورا 1 »» سه شنبه 07 آذر 1391
» پیام های اخلاقی عاشورا 2 »» سه شنبه 07 آذر 1391
» پیام های اخلاقی عاشورا »» سه شنبه 07 آذر 1391
» پیام های اعتقادی عاشورا 4 »» سه شنبه 07 آذر 1391
» پیام های اعتقادی عاشورا 5 »» سه شنبه 07 آذر 1391
» پیام های اعتقادی عاشورا 2 »» سه شنبه 07 آذر 1391
» پیام های اعتقادی عاشورا 3 »» سه شنبه 07 آذر 1391
بنر هاي تبليغاتي


آمار کاربران

عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

فراموشی رمز عبور؟

عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
سایر


مطالب محبوب
نظر سنجي
شما برای مقابله با شیطان پرستی چه راهی را پیشنهاد می کنید؟


امتیاز شما به این وبلاگ از 10 کدام گزینه است؟


لینک دوستان
آخرین مطالب ارسال شده
[ طراحی مجدد و ترجمه از : Ghaleb-Weblog.Ir ] [ طراح اولیه قالب ]

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به ضد شیطان مي باشد.

جدید ترین موزیک های روزطراح و مترجم قالب

طراح قالب

جدیدترین مطالب روز

فیلم روز

ضد شیطان